تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا برای سایت2017-03-07T19:12:26+00:00 2017-12-21T12:32:01+00:00 مدیر وب سایتمحتوا چیست و روش تولید محتوای آموزشی ؟ در صفحات وب

محتوا چیست و روش تولید محتوای آموزشی ؟

در صفحات وب هر سایتی صفحه ای پیدا می شود برای قراردادن محتوا و اگر سایتی این دارای این صفحه نیست حتما باید در آن چنین صفحه ای ایجاد شود. محتوا که در انگلیسی (content) نامیده می شود تاثیرات بسیاری در سئو سایت دارد. محتوا در کل در فرهنگ لغت فارسی معنی آنچه درون چیزی قرار دارد را دارد.

 

انواع محتوا

محتوا انواع مختلفی دارد از جمله فایل های صوتی ، اینفوگرافیک ها یا همان نمایش های گرافیکی که جهت درک سریع و بهتر مطالب به کار می رود، تصاویر، متون، تئاتر( بصورت زنده نیز خود به عنوان یک نوع محتوا بشمار می رود) ، ویدئو، اینترنت ، تلوزیون و… همه نوعی محتوا هستند و به خوبی مطلب را به مخاطبین خود می رسانند هر کدام جایگاهی در رسانه ها و جامعه دارند.

تفکیک پذیری محتوا

تفکیک پذیری محتوا کاری راحتی نیست یا حتی در می توان گفت اینکار ممکن نیست زیرا در دسته خاصی قرار نمی گرد اگر متوجه منظورم نشده اید با مثال برایتان توضیح می دهم مثلا عمر انسان ها را می توان به پنج دسته تقسیم کرد دسته اول کودکی، دسته دوم نوجوانانی ، دسته سوم جوانی ، دسته سوم میانسالی و در آخر دسته پنجم کهن سالی ولی این گونه دسته بندی برای محتوا ممکن نیست فقط می توان نوع آن را شناسایی کرد. مثلا محتوای اجتماعی یا محتوای آموزشی قابل دسته بندی نیست چون یک محتوای طنز می تواند پیام اجتماعی در بر داشته باشد و این محتوا بسیار گسترده می باشد.

مسئله دیگری در این باره وجود دارد که نمی توان محتوا را در یک بستر دانست یعنی زمانی که یک ویدئو ساخته شود ممکن است این ویدئو در فضای مجازی مانند اینستاگرام ، تلگرام و… پخش شود یا در تلوزیون یا در یک وب سایت و یا هرجای دیگری که امکان پخش یک ویدئو وجود داشته باشد. در پاراگراف قبل انواع محتوا را تا حدودی نام برده ایم که برای کسانیکه قصد تولید محتوا دارند می تواند ایده های بسیار جالبی باشد.

تولید محتوا در حوزه رسانه

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  سئو چیست؟

در اول این مقاله اشاره کردیم به تاثیر محتوا بر سئو حال کامل توضیح می دهم اولا سئو چیست؟ به تمام اقداماتی که منجر به آمدن سایت در اوایل صفحات پیشنهادی گوگل می شود ( یعنی زمانیکه کاربری به دنبال متن یا ویدئو یا… است با کلمات کلیدی در موتور های جستجوگر گوگل سرچ می کند خود گوگل سایت هایی که برترند وسئو شده اند را به ترتیب می آورد)سئو می گویند که منجر به افزایش بازید کاربران می شود و سایت در بین کاربران شناخته شده می شود.

حال تاثیراتی که محتوا بر سئوی سایت می گذارد کاملا به محتوای سایت دارد مثلا در محتوا در متون کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت قرار داده شود یا در محتواهایی چون عکس و فیلم و.. مرتبط با موضوع سایت باشد و با کلمات کلیدی تگ شود. بعد از مدتی ربات های گوگل این محتوا ها را برسی کرده و نسبت به رقباهایتان به شما رتبه می دهد.

محتوای سوخته

شاید اصطلاح محتوا سوخته به گوشتان رسیده باشد حال از خود می پرسید محتوای سوخته چیست و به چه معناست. هر محتوایی در هر فضای مجازی عمر مفید دارد در هر فضای مجازی عمر مفید متفاوت است. مثلا در توییتر عمر مفید یک محتوا کمتر از ۳ ساعت و عمر مفید محتوا در فیسبوک کمتر از ۵ است می باشد و عمر مفید مقالات و محتوا های دیگر در گوگل کمتر از ۴۰ روز می باشد این در حاللیست که کاربران به هر مقاله بطور متوسط ۸ ثانیه توجه می کنند.

می دانید که رشد افزایش کاربران در فضای مجازی و گوگل بسیار زیاد است به همین بصورت تعجب آوری محتوا تولید می شود همانطور که سرعت رشد محتوا بسیار زیاد است اکثر محتواهای تولید شده خوانده یا اصلا دیده نمی شود تحقیقات نشان می دهد تقریبا۷۰ محتوا های تولید شده اصلا دیده نمی شود.

مسئله دیگری که وجود دارد این است که شما تولید محتوا می کنید و در سایت خود قرار می دهید برای جذب مشتریان محصولات خود پس مخاطبین شما باید مشتریانتان باشد ولی ممکن است کاربرانی که تولید محتوای برای سایت شما را می بینند مخاطبین شما نباشد در اینصورت تولید محتوای برای سایت شما از لحظه انتشار سوخته می باشد.

این مقاله هم می تواند برای شما جالب باشد  کسب و کار شما به چه محتوایی نیاز دارد؟

نکات مهم در نگارش تولید محتوا برای سایت و آموزش تولید محتوا

 • در محتوایتان مخاطبین شما کاربران باشد نه موتورهای جستجوگر
 • حداقل ۸۰ محتوا باید خنثی و برای اطلاع مخاطبین باشد
 • از دامنه کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل استفاده کنید (مثلا یک کاربر عادی برای جستجو از کلمه روش استفاده می کند ولی یک کاربر حرفه ای از کلمه کلیدی methodd استفاده کی کند)
 • راه دیگری که برای یافتن کلمات کلیدی مهم مفید است اینکه خود را به جای کاربر عادی تصور نمایید و از کلمات کلیدی که یک کاربر عادی استفاده می کند استفاده نمایید
 • استفاده از کلمات کلیدی( کلماتی که مخاطبین به راحتی بتوانند با استفاده از آنها در موتور جستجوگر به سایت شما متصل شوند)
 • روان بودن نوشتار برای خواندن
 • تولید محتوا به انگلیسی
 • نداشتن ایراد دستوری و یا نوشتاری
 • از کپی محتوای سایت دیگران و حتی سایت خود بپرهیزید
 • از نوشتن متن هایی که گوگل آنها را spam بخواند پرهیز کنید( متن هایی که کمتر از ۳۰۰ کلمه دارند)
 • پاراگراف بندی و هدفمندی متن
 • متن را هرگز روی عکسی ننویسید زیرا برای موتور جستجوگر گوگل قابل شناسایی نیست و کاربرانی نمی توانند آن را کپی نمایند
 • اگر محتوایتان جدید است نه تنها کاربر قدیمی را نگه می دارد بلکه کاربر جدید جذب می کند

اگر راه های پیشنهادی برایتان مشکل است و یا زمان انجام این کار را ندارید و قصد تهیه محتوای مفید و جذاب را دارید که سوخته نباشد می توانید برای استخدام کارشناس تولید محتوا با ما در ارتباط باشید. دیجی طراحان نه تنها در زمینه طراحی سایت حرفه ای مشغول به کار است بلکه در زمینه تولید محتوای مفید برای افزایش سئو نیز تجربه کاری بسیار دارد.

 

 

 

 

دانلود pdfاز صفحه پرینت بگیرید

ثبت دیدگاه