کابل فیبر نوری شبکه

خرید فالوور اینستاگرام
#1
مزیت های مهم فیبر نوری
1. پهنای باند بسیار بالا و افت کم
به طور کلی فیبرهای نوری با میزان پهنای باند و یا ظرفیت بالایی که دارند شناخته می‌شوند و این مزیت از مهمترین وجه تمایزهای این کابل با کابل‌های مسی می‌باشد. پهنای باند بالا به معنای حجم داده‌هایی است که امکان ارسال آن وجود دارد. بنابراین استفاده از فیبر نوری در پروژه‌هایی که میزان داده‌های جا به جا شونده زیاد و سرعت ارسال نیز مهم است، اهمیت فراوانی دارد. افت کیفیت سیگنال ها نیز از فاکتور‌هایی است که در استفاده از فیبر نوری بسیار حائز اهمیت است. سیگنال‌هایی که توسط این کابل جا به جا می شوند کمتر تضعیف شده و کیفیت خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل در مکان هایی که داده های ارسالی دارای پیوستگی هستند و نبود بخشی از داده باعث ایجاد اختلال می شود، استفاده از فیبر نوری اهمیت زیادی پیدا می کند .
2. استفاده در فواصل طولانی
سیگنال الکتریکی که در کابل‌های مسی وظیفه انتقال داده‌ها را بر عهده دارند بعد از گذشت مدتی افت کرده و در فواصل طولانی کیفیت خود را از دست می‌دهند. همان‌طور که در مزیت قبل اشاره شد، کابل‌های فیبر نوری از افت کمی برخوردارند، به همین دلیل استفاده از این کابل‌ها در پروژه‌هایی که نیاز به ارسال و دریافت داده‌ها در فواصل طولانی است، بسیار مرسوم می‌باشد. این قابلیت باعث شده است نیاز به Repeater جهت تولید مجدد سیگنال‌ها کاهش پیدا کند.
3. عدم ایجاد نویز
در کابل‌های مسی عبور جریان الکتریکی باعث ایجاد نویز در کابل‌های مجاور می شود. هرچند از روش های مختلفی جهت جلوگیری از این کار استفاده شده است، اما این مسئله هنوز هم پا برجاست. این مشکل در کابل فیبر نوری وجود ندارد و سیگنال هایی که از کابل عبور داده می‌شوند بر روی کابل‌های دیگر تاثیر نمی‌گذارند. بنابراین پایداری سیگنال‌ ها بالا بوده و نگرانی های ناشی از تضعیف، تغییر و یا از بین رفتن داده ها به حداقل ممکن می‌رسد .
دوربین های پلاک خوان نوعی از دوربین های مداربسته می‌باشند که به منظورهای خاص، تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دوربین‌ها برای کنترل و نظارت بر رفت و آمد خودروها و بررسی ترافیک جاده‌ها طراحی و تولید شده‌اند که در نهایت باعث افزایش امنیت و جمع‌آوری یک بانک اطلاعاتی جامع می‌شود.
دوربین‌هایی که در جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند با سایر دوربین های پلاک خوان تفاوت‌هایی دارند. این نوع دوربین‌ها از تکنولوژی‌های خاصی برخوردارند و از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری با سایر دوربین های پلاک خوان بسیار متفاوت هستند. در این مقاله به دوربین‌هایی که در پارکینگ‌های ادارات و مراکز فروش مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌پردازیم. همچنین از آنها در عوارضی شهری، ورودی برخی شهرک‌های اداری و مسکونی استفاده می‌شود. برای اینکه از قیمت کابل فیبر نوری با خبر بشید به بازار برید حتما.
نحوه‌ی عملکرد دوربین مدار بسته پلاک خوان
دوربین های پلاک خوان پس از شناسایی وسایل نقلیه، به طور اتوماتیک اقدام به عکس‌برداری از آنها می‌نمایند. به طور معمول هر بار که این کار انجام می‌شود 10 عکس از خودرو گرفته شده و عکس واضح‌تر جهت شناسایی پلاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به کمک الگوریتم‌های هوشمند، شماره‌ی خودروها شناسایی شده و اعداد و حروف به دست آمده به بانک اطلاعاتی ارسال می‌شود. این کار می‌بایست با دقت بالایی انجام گیرد تا از ثبت اطلاعات غلط جلوگیری شده و از مشکلات بعدی کاسته شود. برای این کار نرم افزارهای ویژه‌ای طراحی شده است که امکانات گسترده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.
کیفیت تصویر
وضوح و کیفیت تصویر ارائه شده توسط دوربین پلاک خوان نقش به سزایی در بهبود بهره‌وری این دستگاه ایفا می‌کند. در صورتی که رزولوشن تصویر ارائه شده پایین باشد، در هنگام بزرگنمایی تصویر جهت شناسایی پلاک، مشکلاتی پیش خواهد آمد. معمولا این دوربین‌ها از کیفیت 5 مگاپیکسل برخوردار هستند. علاوه بر این، وجود تکنولوژی WDR و DEFOG در دوربین های پلاک خوان ، بسیار ضروری است. WDR باعث جلوگیری از ایجاد تصاویر تیره در مکان‌هایی که اختلاف سطح نور وجود دارد و یا یک منبع نوری در زاویه مستقیم با دوربین وجود دارد، می‌شود. DEFOG نیز جهت جلوگیری از ایجاد تصاویر بی کیفیت در هوای مه آلود و با گرد و غبار نقش دارد. نکته‌ی دیگری که در انتخاب دوربین پلاک خوان باید در نظر گرفته شود، LEDهای مادون قرمز می‌باشند. وجود این LEDها امکان دید در شب را برای دوربین فراهم می‌کند. شرکت اوج گستران با دارا بودن نمایندگی رسمی پارس ارتباط، قادر به ارائه تمامی دوربین های پلاک خوان با کیفیت‌های مختلف می‌باشد.
نرم افزارهای سازگار
نرم افزارهای زیادی در بازار وجود دارند که جهت کار با دوربین های پلاک خوان تولید شده‌اند. این نرم افزارها امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. به طور مثال می‌توان پلاک خودروهای یک مجتمع مسکونی را به این نرم افزار معرفی نمود تا در صورت ورود خودرو به محوطه‌ی پارکینگ، درب پارکینگ به طور اتوماتیک باز شود. نکته‌ی مهمی که در استفاده از این نرم افزارها وجود دارد، این است که دوربین‌های مختلف با نرم افزارهای مختلف سازگار هستند و هر نرم افزاری را نمی‌توان برای هر دوربینی استفاده نمود.
تجهیزات جانبی دوربین پلاک خوان
 
بالا