حالت پرواز در موبایل چیست؟

#1
حالت پرواز در موبایل چیست؟
حالت پرواز یا حالت هواپیما قابلیتی است که در تمام گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های قابل حمل وجود دارد. با فعال کردن حالت هواپیما، فناوری‌های انتقال سیگنال‌های فرکانس رادیویی دستگاه (یعنی بلوتوث و WiFi) به حالت تعلیق در می‌آیند و تمام خدمات ارتباطی و متنی گوشی غیرفعال می‌شوند. با روشن کردن حالت هواپیما، عملکردهای بی‌سیم تلفن هوشمند شما به طور موقت قطع می‌شوند.

حالت پرواز در قسمت تنظیمات گوشی با یک آیکون هواپیما مشخص شده است و با روشن کردن آن تمام راه‌های ارتباطی شما نظیر پیام‌رسانی، برقراری تماس و اینترنت قطع می‌شوند. حالت هواپیما به این دلیل طراحی شده است تا گوشی شما را در طول پرواز با هواپیما ایمن نگه دارد و نام آن نیز به این خاطر است که بیشتر خطوط هوایی، استفاده از تجهیزات انتقال فرکانس‌های رادیویی را در هنگام پرواز ممنوع کرده‌اند. به طور معمول برقراری تماس تلفنی یا ارسال پیام در حالت هواپیما امکان‌پذیر نیست، اما برخی از گوشی‌های هوشمند امکان تماس با خدمات اضطراری را ارائه می‌دهند.

چرا باید از حالت پرواز در موبایل استفاده کنیم؟
با خاموش کردن سرویس‌های تلفن همراه و WiFi، طبق مقررات فدرال و قوانین خطوط هوایی، گوشی خود را برای استفاده در هواپیما ایمن می‌سازید. اتاق خبر Business Insider خاطرنشان می‌کند که شواهد کمی وجود دارند که نشان می‌دهند تلفن‌های همراه واقعا می‌توانند در تجهیزات ناوبری یا عملکرد هواپیما اختلال ایجاد کنند. با این وجود، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) از مسافران درخواست می‌کند تا در هنگام پرواز، تلفن همراه خود را به حالت هواپیما تغییر دهند.

اگر در حین پرواز تلفن خود را در حالت هواپیما قرار ندهید، امواج و فرکانس‌های گوشی شما ممکن است موجب ایجاد اختلال در برقراری ارتباط خلبان با برج مراقبت پرواز شوند. گوشی شما امواج رادیویی و الکترومغناطیسی از خود ساطع می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند با دستگاه‌های ارتباطی هواپیما تداخل داشته باشد.
FAA همچنین خاطر نشان کرده است که سیگنال‌های سلولی ناشی از برنامه‌های موجود در گوشی می‌توانند برج‌های سلولی را تحت‌الشعاع خود قرار دهند و باعث ایجاد اختلال در سرویس‌های ارتباطی هواپیما شوند. از این گذشته، میلیون‌ها نفر هر روز با هواپیما پرواز می‌کنند و عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را به وجود آورد. دلیل این امر هرچه که باشد، تمام مسافران موظف‌اند که قوانین خطوط هوایی را رعایت کنند و در طول پرواز، گوشی خود را در حالت هواپیما تنظیم کنند.
 
افزایش ممبر کانال تلگرام - ممبر شهری - فالوور خارجی ارزان فالوور تبلیغ گسترده - فالوور ارزان خرید فالوور اینستاگرام پذیرش تبلیغات شما : 09142109941 پیام در تلگرام : @ads2018m  
بالا