تحصیل پزشکی در نروژ، تحصیل دندانپزشکی در نروژ، تحصیل داروسازی در نروژ

#1
تحصیل پزشکی در نروژ
از آنجا که تعداد افراد علاقمند به تحصیل پزشکی نروژ در سطح جهان بسیار زیاد است، ضروری است در مورد این موضوع اطلاعاتی داشته باشیم. کشور نروژ یک کشور اروپایی است و دانشگاه های این کشور از لحاظ کیفیت آموزشی و علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند. و همچنین تحصیل در نروژ حتی برای افراد خارجی رایگان است. بنابراین چنانچه قصد تحصیل در اروپا را دارید، کشور نروژ یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود.
  • شرایط اخذ پذیرش پزشکی در نروژ چیست؟
  • قبولی در رشته پزشکی نروژ آیا برای دانشجویان خارجی دارای محدودیت است؟
  • منابع آزمون ورودی چیست؟
  • مدارک لازم تحصیل پزشکی در نروژ چه مدارکیست؟
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توجه شما را به خانودن مقاله ای در قالب همین موضوعات جلب مینماید.

شرایط تحصیل پزشکی در نروژ
مدت زمان تحصیل پزشکی این کشور به صورت 6 ساله می باشد. تحصیل در رشته دندانپزشکی نیز به صورت 5 ساله به دانشجویان ارائه می گردد. دانشجویان خارجی و بین المللی این امکان را خواهند داشت که به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. اتباع ایرانی که تمایل دارند در رشته پزشکی در نروژ به تحصیل بپردازند، ابتدا می بایست در کالج دوره های 1 الی 2 ساله را پشت سر بگذارند. هدف از گذرندن این دوره، گذراندن دروس پیش نیاز پزشکی و کسب آمادگی جهت شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور و قبولی در آزمون است. جهت اخذ پذیرش نیز باید مدارک لازم تحصیل پزشکی در نروژ را نیز بدانیم.
دروس مهمی که در آزمون های ورودی دانشجویان مورد گزیش قرار می گیرند عبارتند از:
  • شیمی
  • زبان پزشکی
  • زیست شناسی
  • فیزیک
تخصصی ترین کالج پزشکی در سطح اروپا، کالجهای بین المللی مجارستان هستند که در عموما در شهر بوداپست مجارستان قرار دارند. اکثر دوره های آمادگی جهت شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های اروپایی در این کالج ها برگزار می گردد. چراکه دارای اساتید مجرب و بین المللی بوده و در موفقیت دانشجویان نقش بسزایی دارد.
نحوه تحصیل پزشکی نروژ
از آنجایی که مردم جوامع مختلف علاقمند به مشاغل پر درآمد و سطح زندگی بالا هستند، از این رو تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی مورد توجه بسیاری از آنان در سطح دنیا قرار دارد. اما آنچه که اهمیت دارد این است که شرایط تحصیل پزشکی نروژ متفاوت و خاص است. در کشور نروژ کالج های خاصی مشغول ارائه خدمات به دانشجویان هستند که می توانند آنها را برای تحصیل در این نوع رشته ها آماده سازند. دوره هایی که در این کالج ها برگزار می گردد معروف به دوره های Premedical می باشد. مدت زمان گذراندن این دوره ها به صورت 2 ساله ارائه می گردد. پس از اتمام این دوره ها شخص متقاضی می بایست در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی شرکت نموده و کسب نمره قبولی کند تا بتواند به دانشگاه راه یابد.

تحصیل دندانپزشکی در نروژ
یکی از گزینه های تحصیلی پردرآمد و آینده دار برای متقاضیان ادامه تحصیل، تحصیل دندانپزشکی در نروژ می باشد که شرایط خاص خود را داراست. شما با تحصیل دندانپزشکی در کشور نروژ در حقیقت با یک تیر دو نشان را خواهید زد. اولا به راحتی می توانید پس از فارغ التحصیلی اقامت اتحادیه اروپایی (EU) خود را دریافت و در اروپا زندگی و کار کنید. ثانیا، شما به میانگین درآمد سالیانه در حدود US$93,100 تا US$100,000 (دلار) دست می یابید. پس متقاضیان تحصیل رشته دندانپزشکی که در پشت سد کنکور مانده اند می توانند شانس خود را برای تحصیل در نروژ امتحان کنند. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با اتکاء بر دانش و تجربه چندین ساله خود، آمادگی دارند تا در این زمینه هموطنان عزیز را به طور کاملی راهنمائی نمایند.
طول دوره دندانپزشکی در دانشگاه های نروژ 5 سال می باشد که دو سال اول مربوط به آموزش علوم پزشکی مقدماتی و آموزش های تئوریکی می باشد و در حقیقت سه سال آخر متعلق به مرحله آموزش بالینی می باشد. در پایان دوره و پس از قبولی در آزمون پایان دوره، دانشجویان وارد فاز کارآموزی به مدت 1 الی 1.5 سال می شوند. شرایط تحصیل رشته داندانپزشکی در نروژ با سایر کشورهای اروپایی کمی متفاوت است.
مزایای تحصیل دندانپزشکی در نروژ
کیفیت آموزشی برتر ارائه شده توسط دانشگاه های علوم پزشکی نروژ و وجود امکانات آموزشی مدرن و آزمایشگاه های پیشرفته از دلایل عمده رغبت دانشجویان خارجی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور نروژ می باشد. ناگفته نماند که ارائه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز بر شدت جذابیت نروژ به عنوان یک مقصد تحصیلی برتر می افزاید. همانطوری که در ادامه بحث نیز مشاهده خواهید کرد، فرآیند پذیرش آسان نیز یکی از امتیازات تحصیل در این کشور حوزه اسکاندیناوی می باشد.
علاوه بر موارد فوق، برخورداری از ویزای تحصیلی نروژ به دارنده آن مجوز کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته را فراهم می نماید. همین عامل باعث کمک به دانشجو جهت پوشش مخارج زندگی دانشجوئی می شود. اما امتیازات تحصیل در کشور زیبای نروژ به همین جا ختم نمی شود و شما برای تامین هزینه های تحصیلی خود به گزینه دیگری به نام بورسیه تحصیلی نروژ نیز دسترسی خواهید داشت. این بورسیه ها عمدتا با حمایت مالی دولت نروژ تامین می شود.

تحصیل داروسازی در نروژ
تحصیل در رشته های پزشکی در میان دانشجویان سایر کشورها طرفداران زیادی دارد. اکثر دانشجویان سعی بر این دارند تا بتوانند دانشگاهی با رنکینگ و کیفیت بالا برای ادامه تحصیل برگزینند. تحصیل داروسازی در نروژ علاقمندان بسیاری دارد. زیرا دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی در این کشور از کیفیت بسیار بالای آموزشی برخوردار میباشند. همچنین دانشجویان در این کشور می توانند به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل بپردازند. از دیگر دلایل جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل داروسازی در نروژ، امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان است.
از طرفی نروژ کشوری بسیار مدرن است که مردم این کشور جز مرفه ترین مردم جهان شناخته شده اند. از همین رو افراد با تحصیل در این کشور سعی بر این دارند تا اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند. مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در نظر دارند تا با توجه به شرایط دانشجویان عزیز بهترین دانشگاه های پزشکی را به آنان معرفی نمایند.
دانشجویان می توانند به تحصیل داروسازی در نروژ در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بپردازند. مجموعه دروس ارائه شده در این رشته عبارتند از شیمی، زیست شناسی و علوم پایه که مربوط به علوم تخصصی هستند. دانشجویان جهت پذیرش در دانشگاه های داروسازی نروژ ابتدا درخواستی مبنی بر پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه می نماید. دانشگاه های این کشور نیز به بررسی و ارزیابی مدارک دانشجویان متقاضی تحصیل پرداخته و در صورت تأیید مدارک دعوتنامه تحصیل ارسال میگردد.
شرایط تحصیل داروسازی در کشور نروژ
میتوان گفت رشته داروسازی از جمله بهترین رشته های پزشکی بشمار می رود. دانشگاه های نروژ نیز بهترین آموزش ها و امکانات را برای دانشجویان در این رشته فراهم نموده است. تحصیل در مقطع کارشناسی در این رشته همانند سایر رشته ها 4 سال و کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری تخصصی نیز بمدت 3 سال طول خواهد کشید. مردم این کشور به زبان نروژی صحبت می نمایند و اکثر رشته ها در دانشگاه های این کشور نیز به زبان نروژی ارائه داده می شود. اما دانشجویان خارجی می توانند به تحصیل داروسازی در نروژ در بهترین دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل بپردازند. جهت پذیرش در دانشگاه های نروژ ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

☎️ ده خط ویژه موسسه :
02126705356
کانال تلگرام و اینستاگرام ما :
vipvisaa
سایت های ما :
www.emigrationplus.com
www.parsmohajerat.com
www.emigrationpars.com
www.mohajeratbama.org
www.iremigre.com
آدرس موسسه: تهران خیابان ميرداماد - ميدان مادر - خیابان سنجابي - پلاك بيست - طبقه سوم - واحد نه
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#موسسه_سفیران_سروش_سعادت
#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا
#تحصیل_پزشکی_در_نروژ
#تحصیل_دندانپزشکی_در_نروژ
#تحصیل_داروسازی_در_نروژ
#مهاجرت_اروپا_بهار
#safiran_soroosh_saadat
 
نصب تضمینی اپلیکیشن
افزایش ممبر کانال تلگرام - ممبر شهری - فالوور خارجی ارزان فالوور تبلیغ گسترده - الگوها - پذیرش تبلیغات شما : 09142109941 پیام در تلگرام : @ads2018m  
بالا