تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

خرید فالوور اینستاگرام
#1
دندانپزشکی یکی از رقابتی‌ترین رشته‌ های تحصیلی در سراسر دنیا است و تحصیل دندانپزشکی در انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. از متقاضیانی که مایل به گذراندن این دوره در دانشکده های دندانپزشکی کشور انگلستان هستند، انتظار می رود که برای تکمیل دوره، دارای نمرات دانشگاهی عالی در دوره های پیشین، تعهد جدی و مهارت های ذهنی لازم باشند. در انگلستان دانشکده های دندانپزشکی بسیاری وجود دارند که دوره های دندانپزشکی با کیفیت بالا ارائه می دهند. این بدان معنی است که دانشجویان بین المللی احتمالا یک دوره تحصیلی را انتخاب می کنند که کلیه مباحث مورد علاقه شان را بسته به علاقه و جهت گیری شغلی خود در بر می گیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند در این زمینه اطلاعات ارزشمندی به متقاضیان ارائه دهد.

خدمات دندانپزشکی در انگلستان

نخستین گام برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان است.


دوره دندانپزشکی در انگلستان معمولا 5 سال به طول می انجامد. اولین سال تحصیلی عمدتا به تحصیل در خصوص مفاهیم اصلی در زمینه دانش پزشکی و بالینی می گذرد. متقاضی با اصول اناتومی، فیزیولوژی، بیولوژی دهان و شیمی آشنا می‌شود. تا پایان سال اول، این دوره شامل جلسات عملی تحت نظارت اساتید برتر است. سال دوم، مطالعه به موضوعاتی محدود می شود که پایه دانش بالینی در دندانپزشکی مانند عمل ها دهان و دندان، پروتز و پریودنتیکس را در بر دارد. به عنوان بخشی از دندانپزشکی در عمل، متقاضی شروع به انجام درمان شبیه سازی شده پوسیدگی دندان می کند.


در سال سوم تحصیل در رشته دندانپزشکی در مورد موضوعات مرتبط با دندانپزشکی به طور عمیق پرداخته می شود. در این مرحله دانشجو شروع به دست یافتن استقلال در کارهای عملی خواهد کرد. در سال چهارم، دانشجو فرصت بیشتری برای ارتقا مهارت های دندانپزشکی خواهد داشت چرا که می تواند در کلینیک های دندانپزشکی به طور عملی در کنار یک دندانپزشک حرفه ای کارآموزی کند.

شرایط تحصیل در دانشکده دندانپزشکی در انگلستان

همانطور که قبلا ذکر شد، رقابت برای تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلیس بسیار بالا است. به عبارت دیگر، این بدان معنی است که برای ورود به دانشکده دندانپزشکی در این کشور، متقاضی باید نمرات بالایی داشته باشند. دروس معیار برای پذیرفته شدن در رشته دندانپزشکی و تحصیل دندانپزشکی در انگلستان عمدتا دروس شیمی و زیست شناسی هستند. این معیار همچنین ممکن است شامل دروس GCSE باشد که در حقیقت مجموعه ای از امتحانات اجباری هستند که دانشجویان بریتانیایی در سن 15 یا 16 سالگی می گذرانند. شرایط ورود به دانشکده های دندانپزشکی در انگلستان بسته به فاکتورهای مختلفی از جمله تحصیلات لیسانس یا کارشناسی ارشد محل اقامت متقاضی متفاوت است. به طور کلی پیشنهاد می شود که متقاضی شخصا وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کند و در بخش الزامات مطالب را با دقت مطالعه نماید. برای اطلاع بیشتر مقاله تحصیل در انگلستان را مطالعه نمایید.


مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی عبارتند از:


  • ریز نمرات
  • مهارت زبان انگلیسی
  • پذیرش در آزمون ورودی دانشکده
  • گواهی شناسایی رسمی
  • مدرک تحصیلی ترجمه شده
  • در برخی از مواقع انگیزه نامه و معرفی نامه از استاد

توجه به این نکته ضروری است که دانشجو در طول جلسات عملی غالبا در تماس تنگاتنگ با بیماران خواهد بود و ممکن است دانشگاه شواهدی از واکسیناسیون در برابر هپاتیت بی و عدم عفونت به هپاتیت بی و سی از متقاضی درخواست کند. علاوه بر این باید در آزمون پذیرش UKCAT که با هدف سنجش میزان توانایی های شناختی متقاضی است، پذیرفته شوید.

مراحل پر کردن درخواست تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

بعد از اینکه متقاضی تصمیم به تحصیل دندانپزشکی در انگلستان گرفت، باید بداند دقیقا در کدام دوره ها باید شرکت نماید که الزامات مورد نیاز را برآورده سازد. به طور کلی شرایط پر کردن درخواست های ورودیه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، بنابراین در وهله نخست باید متقاضی بداند که بررسی وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر راهگشا خواهد بود. روند پر کردن فرم های درخواست در دانشکده های دندانپزشکی انگلستان می تواند به صورت آنلاین و از طریق UCAS انجام شود. با این حال برخی از دانشگاه ها ممکن است از متقاضی بخواهند فرم ها را علاوه بر آنلاین با پست نیز ارسال کنند. مهمترین نکته در این زمینه در نظر داشتن مهلت های ارسال درخواست است. بهترین گزینه این است که فرم ها در سریع ترین زمان برای بررسی به دانشگاه مورد نظر ارسال شود.

مزایای اخذ مدرک دندانپزشکی در انگلیس

تا زمانی که سلامت دندان در زندگی مردم جهان یک دغدغه است، به متخصص مراقبت از دهان و دندان همواره نیاز خواهد بود بنابراین قطعا تحصیل دندانپزشکی در انگلستان ارزش دارد. همانطور که گفته شد دانشکده های دندانپزشکی در انگلیس در زمره بهترین ها در سراسر جهان هستند و فارغ التحصیلان آنها شهرت بالایی در زمینه رزومه شان دارند. کار در انگلستان با داشتن چنین مدرکی قطعا آسان تر می شود. بدین ترتیب یافتن شغل برای آنها هرگز مشکل نخواهد بود.


در زمینه دستمزد نیز بر همگان روشن است که متخصصان دندانپزشکی در میان محترم‌ ترین و پردرآمدترین افراد هستند. به طور معمول درآمد سالانه یک تازه فارغ التحصیل دندانپزشکی در انگلیس 31355£‌ (پوند) است. بی شک می دانید که دندانپزشکان عموما سهامداران کلینیک های مشهور نیز هستند و از همین رو این درآمد می تواند تا 100000£ (پوند) نیز افزایش یابد. با توجه به خلاصه مطالبی که در زمینه تحصیل دندانپزشکی در انگلستان مطرح شد چنانچه اطلاعات تکمیلی را جستجو می کنید می توانید با مختصصین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

☎️ ده خط ویژه موسسه :
02126705356
کانال تلگرام و اینستاگرام ما :
vipvisaa
سایت های ما :
www.emigrationplus.com
www.parsmohajerat.com
www.emigrationpars.com
www.mohajeratbama.org
www.iremigre.com


آدرس موسسه: تهران خیابان میرداماد - میدان مادر - خیابان سنجابی - پلاک بیست - طبقه سوم - واحد نه


➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


#موسسه_سفیران_سروش_سعادت
#مهاجرت_کاری #اقامت_اروپا
#تحصیل_دندانپزشکی_در_انگلستان
 
بالا