آموزش جامع و صفر تا صد روش های بک لینک سازی

خرید فالوور اینستاگرام
#1
آموزش-بک-لینک-سازی-768x294.jpg

مقاله جامعی درباره آموزش بک لینک سازی و بهترین روش های آن آماده کردیم که حتما توصیه می کنیم این مقاله را کامل مطالعه کنید .

همانطور که می دانید بک لینک سازی یکی از موارد اصلی سئو خارجی سایت می باشد که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشت و اطلاعات کاملی درباره ی آن داشته باشید چرا که در صورت نداشتن اطلاعات کافی درباره اصول آن , می تواند تاثیرات منفی و جبران ناپذیری برای سئو سایت شما داشته باشد .
در ادامه مقاله جامعی درباره بک لینک سازی برای شما بینندگان آماده کرده ایم که در هیچ سایت دیگری آن را به صورت یکجا مشاهده نخواهید کرد .

از چه روش هایی برای بک لینک سازی استفاده کنیم ؟
در کل همه ی روش هایی که در ادامه مشاهده می کنید در آخر به یک موضوع می رسند و این موضوع طبیعی بودن بک لینک ها می باشد که حتما باید به آن دقت کنید . این موضوع باید جدی گرفته شود تا به صورت غیر طبیعی تعداد زیادی بک لینک از تعداد زیادی سایت در مدت بسیار کمی نگیرید و لینک های گرفته شده شبیه به هم نباشند .
بهترین را می توان بک لینکی نام برد که کاربری دیگر آن را به شما داده باشد . برای مثال شما یک مقاله در زمینه یک موضوع تخصصی دارید که کاربری آن را مطالعه می کند . به هر دلیلی اگر آن کاربر مقاله شما را در سایت یا وبلاگ خود منتشر کند بهترین بک لینک برای شما خواهد بود .
در ادامه روش های مختلفی را درباره لینک سازی خارجی به بینندگان معرفی خواهیم کرد .

بک لینک سازی در وبلاگ ها : شما خیلی ساده در وبلاگ ها می توانید لینک بیلدینگ انجام دهید و به صفحه ی مورد نظر خود اعتبار دهید . اما نکته ای هست که هر کسی به آن دقت نمی کند , ما تعداد بسیار زیادی سیستم وبلاگدهی به زبان فارسی داریم که می توان در آن Link building انجام داد اما به این دقت کنید که ” نباید در هر سیستم وبلاگدهی لینک سازی انجام داد ” خیلی از این سیستم ها با رتبه های پایین و میزان اسپم بالا هستند که به جای تاثیر مثبت , تاثیر منفی بر روی سایت شما می گذارند .
شما باید از سیستم های وبلاگدهی با سابقه ای که رتبه بالا , قدرت دامنه بالا , کیفیت بالایی دارند لینک بگیرید .
دقت کنید : به هیچ وجه از هر سیستم وبلاگدهی لینک نگیرید .
نکته دیگری که وجود دارد و باید به آن دقت کنید این هست که شما می توانید به تعداد بسیار زیادی در وبلاگ ها لینک بیلدینگ کنید که اینکار کاملا اشتباه است . این اصلا طبیعی نیست !! برای مثال شما یک وبلاگ می سازید و 5 مقاله برای آن می گذارید که هر 5 صفحه لینک خروجی به سایت شما دارد !! این یعنی تمام صفحات وبلاگ به شما لینک داده است !!
سعی کنید لینک های خروجی وبلاگ ها را خیلی زیاد نکنید تا کل صفحات بک لینک های شما نباشد .
توصیه می شود : مطالبی را به صورت اختصاصی بدون لینک به سایت خود در این وبلاگ ها منتشر کنید . مقالات سایت خود را به تعداد محدود می توانید در وبلاگ ها منتشر کنید و سایت خود را منبع معرفی و بک لینک بگیرید . با انجام اینکار لینک های با کیفیت تری می توانید دریافت کنید .​

بک لینک سازی به روش Social Bookmarking : شما می توانید Url های زیاد و با کیفیت بالا از شبکه های اجتماعی مختلف دریافت کنید .حتما اینکار را توصیه می کنیم . شبکه های اجتماعی را به سادگی می توانید با یک جستجو ساده در گوگل پیدا کنید .

بک لینک سازی در Forum ها یا انجمن های اینترنتی : Forum ها می توانند لینک های بسیار خوبی به شما بدهند اما باید بدانید که مدیران این انجمن ها بیشتر Url های مشکوک را پاک می کنند و لینک گرفتن از اینجور سایت ها به آسانی صورت نمی گیرد .
شما باید محتوایی را در این انجمن ها منتشر کنید تا برای این انجمن ها سود داشته باشد . تنها در این صورت است که به احتمال زیاد می توانید لینک ثابتی از این انجمن ها داشته باشید . حال اینکار را می توانید بسته به موضوع انجمن به هر روشی انجام دهید .
نکته : انجمن های اینترنتی مکان بسیار خوبی برای بک لینک سازی می باشد .​

بک لینک گیری توسط سایر افراد : همانطور که اول این مقاله ذکر کردم بهترین روش را می توان دریافت طبیعی نام برد . شما اگر مقالات با کیفیت و کار آمدی داشته باشید سایت های دیگر مقالات شما را در سایت خود کپی می کنند و منبع را سایت شما ذکر می کنند . به نوعی شما باید یک منبع محتوا باشید .
برای اینکار باید بدانید که محتوای شما باید کاملا اختصاصی باشد و خودتان آنها را تولید کرده باشید . اگر مقالات خود را با مشاهده ی سایت های دیگر تهیه کرده باشید مطمعاً باشید هیچ وقت بک لینک طبیعی دریافت نخواهید کرد .
هیچ چیز بهتر از آن نیست که شما در سایت های مختلف توسط افراد دیگر به اشتراک گذاشته شوید .

بک لینک سازی با استفاده از کامنت گذاری : این روش کمی خطرناک می باشد اما اگر به درستی انجام شود می تواند تاثیر خوبی داشته باشد . اینگونه Link Building را حتما در سایت هایی که رتبه های بالایی دارند انجام دهید , اینگونه نیست که هر سایتی را دیدید در آن یک کامنت بگذارید و لینک از آن دریافت کنید . سعی کنید از این سایت ها بیشتر با اسم برند سایت به صفحه اصلی سایت خود لینک بگیرید .
نکته : بک لینک سازی برای نام برند سایت می تواند رتبه کلی صفحات سایت شما را افزایش دهد و اعتبار برند شما را افزایش دهد .​

استفاده از دورک یا dork های گوگل برای یافتن سایت های بک لینک دهنده
با استفاده از روشی که در ادامه توضیح خواهیم داد می توانید به سادگی سایت های بسیار زیادی برای link Building پیدا کنید .
دورک ها نوعی روش جستجو در گوگل می باشند که می توانید نتایجی که به شما نمایش داده می شوند را محدود تر کنید . برای مثال شما می خواهید فقط انجمن های اینترنتی به شما نمایش داده شود .
در گوگل سرچ کنید :
site:.ir inurl:forum intitle:”انجمن”
نتایج زیر به شما نشان داده می شود :
google-dork.png
همانطور که مشاهده می کنید تمامی نتایج نمایش داده شده انجمن های اینترنتی می باشند که با استفاده از دورک گوگل آنها را پیدا کرده ایم .
با استفاده از دورک Site:.ir می گوییم فقط سایت هایی را نمایش بده که دامین آنها .ir باشد .
با استفاده از دورک Inurl می گویید که فقط لینک هایی را نمایش بده که در آدرس آنها متنی که مشخص شده است باشد برای مثال ما forum را مشخص کردیم و گوگل فقط صفحاتی را که داخل لینک آنها Forum بود نمایش داد .
با استفاده از دورک Intitle می گوییم فقط صفحاتی را نمایش بده که در عنوان آن متن مشخص شده موجود باشد . برای مثال ما کلمه ” انجمن ” را انتخاب کردیم .

چگونه تشخیص دهیم که یک سایت کیفیت خوبی برای دریافت بک لینک دارد ؟
موارد مختلفی برای بررسی کیفیت یک سایت وجود دارد که در ادامه توضیحات کاملی مشاهده خواهید کرد .
قدرت دامنه و صفحه : اصلی ترین موردی که باید آن را در نظر بگیرید قدرت دامنه و صفحه ای که می خواهید از آن لینک بگیرید است که به نام های Domain Authority و Page Authority شناخته می شوند این دو مورد یک عدد از 0 تا 100 در نظر گرفته می شوند که هرچه این عدد بیشتر باشد یعنی قدرت سایت و صفحه ی سایت بیشتر می باشد . برای مشاهده ی این فاکتور می توانید از ابزار های مختلفی استفاده کنید که ما ابزار Moz را پیشنهاد می کنیم .
توصیه می شود :‌ از سایت هایی که قدرت دامنه و صفحه ی خوبی ندارند و اعداد پایینی مانند 4 و 5 از 100 دارند لینک نگیرید .​

مرتبط بودن صفحه موضوع بک لینک : موضوع صفحه ای که از آن لینک می گیرید اگر مرتبط به سایت یا صفحه ای که به آن لینک داده اید باشد بسیار تاثیر مثبتی دارد . حتما سعی کنید لینک از سایت های مرتبط به موضوع خود دریافت کنید .

متن بک لینک به صفحه : برای مثال شما برای یک صفحه با موضوع و کلمه کلیدی ” سئو سایت ” دارید لینک سازی می کنید . اما با کلمه ” خرید لباس ” به صفحه ” سئو سایت ” لینک می دهید !! این به هیچ وجه درست نیست . !!
کلماتی که با استفاده از آنها به یک صفحه لینک می دهید باید مرتبط به موضوع صفحه باشد برای مثال شما باید با کلمات ” سئو سایت ” و ” بهینه سازی سایت ” به این صفحه لینک دهید .

فالو و نوفالو بودن لینک : این دو عبارت به زبان انگلیسی ” Follow ” و ” Nofollow ” شناخته می شوند . اگر یک لینک Follow باشد ربات های گوگل این بک لینک را می توانند دنبال کنند و اعتبار بیشتری خواهد داشت , اما اگر Nofollow باشد به ربات های گوگل گفته می شود تا این لینک ها را دنبال نکنید .
حال می پرسید یعنی چی ؟ اگر یک لینک Nofollow باشد به ربات ها گفته شده است که این لینک را حساب نکن و اعتباری برای سایت شما نخواهد داشت . اما اینگونه لینک ها هم در شرایطی که هیچ بک لینک دیگری نمی توان دریافت کرد خوب است . ( لازم است بدانید لینک های نوفالو هم در ابزار گوگل وبمستر می آیند . که به این معنی می باشد لینک های نوفالو هم دارای اهمیت می باشند
لینک ها به صورت پیش فرض Follow هستند مگر اینکه به صورت دستی به آن تگ nofollow اضافه شود که به شکل زیر می باشد :
<a href=”Link Address” rel=”nofollow”> Text </a>
تگ نوفالو به رنگ قرمز مشخص شده است و لینک هایی که نوفالو باشند کدی که در بالا مشخص شده است را دارند .
لینک های فالو بهتر از لینک های نوفالو می باشند و تاثیر بسیار بیشتری برای سایت ها دارند .​

میزان اعتماد گوگل به سایت : یکی دیگر از فاکتور های مهم بک لینک سازی اعتماد یا Trust می باشد . برای مشاهده کردن Trust سایت ابزار های مختلفی هستند که ما ابزار linkminer را پیشنهاد می کنیم . برای افزایش اعتماد گوگل به سایت شما از طریق بک لینک سازی باید از سایت ها با اعتماد بالا لینک دریافت کنید . بهترین راه برای شروع افزایش اعتماد گوگل لینک سازی در شبکه های اجتماعی می باشد .

میزان اسپم سایت : یکی از نکات مهم بررسی سایتی که دارید از آن بک لینک می گیرید میزان لینک های خروجی آن سایت می باشد . هرچه لینک های خروجی از سایت بیشتر باشد میزان اسپم آن هم بالاتر است . سایت هایی که فقط مطالب سایت های دیگر را کپی می کنند و به آن ها لینک می دهند جزء سایت ها با میزان اسپم بالا حساب می شوند .

مکان بک لینک : لینک هایی که داخل متن مقالات و بالای صفحه قرار دارند با ارزش تر از لینک هایی هستند که در فوتر و سایدبار ها قرار دارند .

چگونه بک لینک سازی کنیم تا اسپم شناخته نشویم ؟
همانطور که می دانید اگر به صورت طبیعی اینکار را انجام ندهید توسط الگوریتم پنگوئن اسپم شناسایی می شوید و این الگوریتم سایت شما را جریمه خواهد کرد که باعث افت شدید رتبه های صفحات سایت در گوگل خواهد شد ( شاید خیلی وقت ها متوجه نشوید که به صورت یکباره چند صفحه از سایت شما افت رتبه داشته باشد ) . پس اگر نمی دانید چگونه و به چه میزان باید بک لینک سازی انجام دهید ادامه این مقاله را حتما مطالعه نمایید .
رفتار های غیر طبیعی به چه مواردی گفته می شود ؟ شامل موارد مختلفی می شود :
 • ساخت تعداد زیادی لینک در یک مدت کوتاه برای مثال شما در یک روز تعداد زیادی لینک ساخته اید که این اصلا طبیعی نیست .
 • بک لینک سازی با تعداد یکنواخت برای مثال شما به صورت روزانه 10 بک لینک می گیرید که این اصلا طبیعی نیست و باید روزانه تعداد مختلفی بک لینک بسازید .
 • خرید بک لینک یکی دیگر از موارد بسیار غیر طبیعی اینکار می باشد که باید دقت کنید به صورت یک دفعه از چند سایت خریداری نکنید . با استفاده از یک برنامه بلند مدت هر دفعه از یک سایت خریداری نمایید تا طبیعی تر به نظر برسد .
 • تبادل لینک با سایت های دیگر به میزان زیاد یکی دیگر از موارد غیر طبیعی می باشد .
 • تنها برای یک صفحه از سایت خود لینک سازی کنید یک روش کاملا غیر طبیعی به نظر می رسد . ( شما باید برای همه ی صفحات سایت خود لینک بگیرید . و سعی کنید هر چند روز یک بار برای هر صفحه از سایت خود لینک بگیرید , یعنی هر روز برای آن صفحه لینک نگیرید . )
در کل لازم است بدانید که از هر روشی در اینکار استفاده می کنید آن را به میزان خیلی زیاد انجام ندهید . ( جوری لینک بسازید که به نظر برسد خود آن سایت به شما لینک داده نه اینکه شما آن را ساخته اید . )

نکات پایانی آموزش بک لیک سازی
 • سعی کنید با کیفیت ترین سایت ها را انتخاب کنید .
 • بیشتر بودن لینک ها را به کیفیت ترجیح ندهید . ( کیفیت از همه چیز بهتر است ) یک بک لینک با کیفیت از صد بک لینک بی کیفیت بهتر است .
 • در اوایل شروع فعالیت سایت به آرامی بک لینک سازی کنید و با گذشت زمان به آرامی تعداد لینکی که روزانه می گیرید را بیشتر کنید تا جریمه نشوید .
 • بک لینک سازی که برای سایت شما ورودی یا بازدید کننده می آورند بسیار با ارزش می باشند .
 • بک لینک هایی که به صورت ریپورتاژ می گیرید دارای ارزش بیشتری می باشند . سایت هایی که به صورت ریپورتاژ به شما لینک می دهند لینک های خروجی کمتری دارند که ارزش صفحات آنها را بیشتر می کند .
اگر این مقاله به شما چیزی را آموخت خواهشمندیم آن را بین دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید .

منبع : آموزش جامع و صفر تا صد روش های بک لینک سازی
 
#2
چگونه محتوای لینک پذیر ایجاد کنیم؟
اولین گام این است که درک کنید چرا افراد ممکن است به مطلب شما لینک دهند؛ باید محتوای سایت آنقدر برای مخاطب جالب و مفید باشه که ارزش اشتراک گذاری را داشته باشد. جهت ارزشمند شدن محتوای شما برای خواننده، باید موضوعی را انتخاب کنید که برای خوانندگان مفید باشد و پتانسیل بدست آوردن بک لینک را داشته باشد. هر چه مقاله مفیدتر باشد، لینک پذیرتر می‌باشد. اما توجه کنید که برخی از انواع محتوا هستند که احتمال بیشتری جهت کمک به جذب بک لینک می‌کنند. در ادامه برخی از اینها را بررسی کنیم:
1- محتوای ابتکار آمیز و خلاق
راه دیگر برای بهتر شدن محتوا، این است که محتوا را بر اساس آمار و اطلاعات دقیقی بنویسید. پژوهش مبتکارانه، آمار و داده‌های منحصر به فرد را ارائه می‌کند. در اینصورت هنگامی که کسی بخواهد اطلاعاتی را که در مطالعه شما در یک مقاله ارائه شده است را ذکر کند، فقط یک راه برای انجام آن وجود دارد و آن لینک کردن به شماست. مقاله و تحقیق باکیفیت باید سؤالات حیاتی مرتبط با حوزه کسب و کار را پاسخ دهد و ارزشی را برای مخاطبان شما فراهم کند. محتوای تحقیقاتی می‌تواند زمان و تلاش زیادی را برای تولید بگیرد؛ اما اغلب منجر به بک‌لینک‌های باکیفیت می‌شود.
2- رعایت موارد بصری در تولید محتوا
استفاده از تصاویر به خوانندگان انگیزه می‌دهد تا مطالبتان را بخوانند و این امر باعث می شود محتوای شما لینک پذیرتر شود و نیز میزان اشتراک گذاری‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد.. تصاویر و ویدئوها افرادی را که بیشتر بصری هستند جذب می‌کند، خستگی متن را کمتر می‌کند و لینک گرفتن آن آسان می‌شود. این موارد بصری شامل موارد زیر می‌باشند:
 • اینفوگرافیک: اینفوگرافیک جزو محبوبترین روش‌های تولید محتوا برای کسب بک لینک است. یک لینک به سایت خود در کد جاسازی اینفوگرافیک قرار دهید تا مطمئن شوید در زمان ارسال ان به سایت‌های دیگر، بک لینک می‌گیرید.
 • چارت‌ها و نمودارها: اینها درک اطلاعات پیچیده را ساده می‌کنند و اطمینان می‌دهند که خواننده به طور کامل اطلاعات مورد نیاز خود را درک می‌کند.
 • ویدئوها: اهمیت ویدیو روزانه افزایش می‌یابد، زیرا ویدیو همچنان به بازاریابی محتوا و پلتفرم‌های اجتماعی غلبه دارد. سرقت ویدئوها نسبت به پست‌های مهمان بسیار مشکل است. اگر بتوانید یک ویدئو عالی و تأثیرگذار تولید کنید، دیگران آنرا به اشتراک می‌گذارند. همچنین مزیت دیگر استفاده از ویدئو این است که کابران بیشتر ترجیح می‌دهند ویدئو ببینند تا متن بخوانند و ممکن است آنرا چندین بار مشاهده کنند که این امر سبب حک شدن تصویر برند شما در ذهن آنها می‌گردد.
3- و در نهایت استفاده از راهنماها و کتاب‌های الکترونیک
راهنماها، کتاب‌های الکترونیکی و مقالات اغلب حاوی اطلاعات ارزشمندی در مورد موضوع خاص هستند که می‌توانید با استفاده از آنها محتوای عمیق‌تری را برای خوانندگان خود ایجاد کنید. بخشی از محتوای خوب تحقیق شده و برنامه‌ریزی شده می‌تواند یک منبع خوب برای خواننده باشد. بنابراین با ارائه محتوای علمی و دقیق، امکان پیروزی در میان رقبا بیشتر خواهد بود.

منبع: آموزش لینک بیلدینگ به صورت اصولی
 
#4
اقا شما فکر نمیکنید امروزه دیگه خرید بک لینک خیلی راحت تر از وقت گذاشتن و لینک سازی باشه؟ الان که دیگه تو ایران کلی پلتفرم مثل تریبون و تسمینو و لینکیار و... برای خرید رپورتاژ و بک لینک هست. چرا کلی وقت بذاریم؟
 
بالا